۱.روغن زیتون :

 از یک قطره روغن زیتون و یا روغن بچه برای تمیز کردن لکه های یخچال کمک می‌گیرم. یک قطره روغن بچه و یا زیتون را بر روی یک حوله‌ی کاغذی ریخته و یخچال را با آن تمیز کنید. روغن اثر انگشت را به طور کامل پاک کرده، سطح را برای مدتی طولانی تمیز نگه می دارد.

دنیای زیتون | راهنمای خرید زیتون - همشهری آنلاین

۲. نشاسته ذرت :

یک قاشق چایخوری نشاسته ذرت را با یک فنجان سرکه سفید و یک فنجان آب مخلوط کرده و به عنوان شیشه پاک‌کن استفاده کنید. “این یک ترکیب جادویی است و نتایج باورنکردنی خواهید گرفت. نشاسته ی ذرت شیشه را روشن و شفاف کرده و باعث می شود که شیشه درخشندگی بی‌نظیری پیدا کند. همچنین نشاسته ذرت برای پاک کردن لکه‌های  چربی نیز کاربرد دارد.

سحرخیز - چرا هندی‌ها بیشترین ادویه را استفاده می‌کنند؟

اعتماد و اطمینان شما، اعتبار گروه آب و آفتاب است.

۳. سرکه سفید :

پاک کردن لکه های آب و رسوبات معدنی که در اطراف شیرهای حمام و آشپزخانه وجود دارد برایتان سخت باشد. شما میتوانید یک دستمال را به کمی سرکه سفید آغشته کرده و برای ۱۵-۵ دقیقه روی محل قرار دهید. سپس محل را با آب بشویید و آن را با دستمال خشک کنید. اسید موجود در سرکه باعث از بین رفتن رسوب، و براق شدن شیرآلات می شود. همچنین شما می توانید از یک ترفند مشابه برای دوش حمام خود استفاده کنید. یک نایلون را از سرکه سفید پر کرده و به سر دوش ببندید و اجازه دهید برای یک شب بماند.

۴.جوش شیرین و سرکه:

کاربردی دیگر از سرکه و جوش شیرین، این بار در رفع گرفتگی لوله به هر دلیلی مثل موی سر و یا مواد غذایی.بدین منظور، به مقدار یک نسبت جوش شیرین و سپس سرکه بر روی آن ریخته و با یک پارچه مرطوب دم لوله را بپوشانید و بعد از گذشت ۵ دقیقه مقداری آب گرم بریزید تا بطور کامل پاک شود.

۵.جوش شیرین :

شما می توانید با قرار دادن یک جعبه یا پاکت باز حاوی جوش شیرین در کمد از ایجاد بوی بد در آن جلوگیری کنید. برای طول عمر بیشتر ماشین ظرفشویی لازم است که آن را خوب و تمیز نگه دارید. برای تمیز کردن لکه ها و ماد باقیمانده در ماشین ظرفشویی  می توانید مقداری جوش شیرین را روی یک اسفنج و یا پارچه ای مرطوب بریزید و روی قسمت های آلوده بکشید تا تمیز شود.

۶.نوشابه :

مقداری نوشابه کولا را در سرویس بهداشتی بریزید و اجازه دهید یک شب بماند، صبح روز بعد با یک برس رویش بکشید و سپس بشورید.

باتوجه به تمامی اصول نظافت منزل که  توضیح دادیم اما برخی از افراد مانند خانم های شاغلی هم هستند که فرصت برای رسیدگی به خانه ندارند. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم که خدمات نظافت منزل آب و آفتاب را امتحان کنید. مطمئن باشید که تجربه ی خوبی خواهید داشت.