استفاده از سازمان دهنده ها برای مرتب ماندن میز کار

میز کار خود را به صورت هوشمندانه بچینید. برخی لوازم را پشت مانیتور یا زیر میز خود پنهان کنید. در این صورت، به راحتی به آن ها دسترسی دارید اما از دید شما پنهان هستند. از ارگنایزرها یا سازمان دهنده ها برای نگهداری هدفون و یا سایر وسایل شخصی خود استفاد کنید. در پایان هر روز کاری، چند دقیقه وقت بگذارید و میز خود را مرتب کنید. تا صبح روز بعد با ذهن آزاد کار خود را از سر بگیرید. دسکتاپ تمیز و مرتب روی رایانه شما نیز می تواند در آرامش ذهنی و بهره وری شما موثر باشد.

یک گردش کار روی میز کار خود در نظر بگیرید

پیشنهاد می شود میز کار خود را مانند یک خط تولید تجسم کنید. کارهایی که باید انجام دهید باید سمت چپ میز شما باشد، آنچه روی آن کار می کنید باید جلوی شما قرار داشته باشد. کارها فقط پس از اتمام به سمت راست میز منتقل می شوند. در واقع با این کار یک گردش کاری را روی میز کار خود به جریان انداختید.

در نظر داشته باشید، آنچه برای بهره وری شما کارامد است، ممکن است برای دیگری موثر نباشد. اما مرتب نگه داشتن میز کار، به شما کمک می کند تا ذهن شما از درگیری های اضافی رهایی یابد و بیشتر روی کار خود متمرکز شوید.

میز کار آشفته و نامرتب می تواند کار را برای شما دشوارتر کند. شاید زمان کافی برای مرتب کردن میز کار خود نداشته باشید. در چنین شرایطی می توانید این کار را به افراد حرفه ای شرکت خدمات نظافتی آب و آفتاب بسپارید. 

از مرتب کردن دسکتاپ کامپیوتر هم غافل نشوید

این سیستم چپ به راست روی دسکتاپ کامپیوتر هم قابل اجرا است. برنامه هایی را که باید به آن ها مراجعه کنید، در سمت چپ دسکتاپ قرار دهید. برنامه هایی را که مستقیماً روی آن ها کار می کنید، در نیمه سمت راست مانیتور خود نگه دارید. برای سازماندهی بصری پروژه های خود، موارد را از چپ به راست حرکت دهید. همچنین مانیتور خود را با یادداشت های زیاد پر نکنید. از برچسب ها برای یادآوری های مهم و کوتاه مدت استفاده کنید.

راه های مرتب ماندن میز کار

تنظیم ارگونامیک میز و صندلی

نشستن زیاد پشت میز می تواند روی سلامتی شما تاثیر بگذارد. به ویژه، وقتی اصول نشستن پشت میز را رعایت نکنید. انجام کارهای تکراری مانند تایپ کردن و استفاد از موس در طولانی مدت دردهای عضلانی را به همراه دارد. نگران نباشید. خوشبختانه مراحلی وجود دارد که می توانید پشت میز کار خود انجام دهید تا سلامت شما تامین شود.

حفظ ارگونومی میز و صندلی روی بهره وری شما تاثیر شگرفی دارد:

  • ارتفاع صندلی خود را طوری تنظیم کنید که هنگام تایپ کردن، آرنج ها با زاویه ۹۰ درجه خم شوند.
  • ماوس و صفحه کلید خود را تا جای ممکن نزدیک نگه دارید تا نیازی به کشیدن آن ها نباشد.
  • مانیتور خود را زاویه دار کنید تا قسمت بالای آن در سطح چشم و ۵۰ سانتی متر دور باشد.
  • صاف بنشینید.

فهرست برندها › میز کار گروهی اُرفیس | مبلمان اداری الوند

استفاده از گل و گیاه روی میز کار

گل و گیاه، هوای اتاق شما را بهتر می کنند. موجب مرطوب شدن فضای کار نیز می شوند. در نهایت انرژی شما را دوچندان می کنند. البته اگر فرصت و حوصله نگهداری از گل و گیاه را دارید، از استفاده از یک گلدان روی میز یا اتاق کار خود غافل نشوید.

میز کار شما چه رازهایی را درباره شخصیت تان برملا می کند؟ - روزیاتو

ایجاد فضای خالی روی میز

یک فضای خالی به اندازه کاغذ را به عنوان فضای کاری تعیین شده در سمت مسلط خود ایجاد کنید. در این صورت، بررسی پرونده ها و یا امضا کردن برای شما آسان تر می شود. فراموش نکنید که فقط پروژه ها و اسناد موردنیاز را روی میز خود نگه دارید.

امیدواریم با به کارگیری این نکات، بتوانید میز خود را سازماندهی کنید و روزهای کاری بهتر و موثرتری داشته باشید. همچنین به شما کمک کند تا سر کار، توان و انرژی ذهنی و جسمی تان ته نکشد. تا وقتی به خانه باز می گردید، انرژی کافی داشته باشید.

 

اعتماد و اطمینان شما، اعتبار گروه آب و آفتاب است.