راه های مرتب ماندن میز کار

وقتی هر روز ساعت های زیادی را پشت میز کار خود می گذرانید، حتی نکات به ظاهر بی اهمیت، مانند موقعیت مانیتور یا ارتفاع صندلی، می تواند تا حد زیادی روی بهره وری و حتی سلامتی شما تأثیر بگذارد. فضای کاری نباید خسته کننده باشد. صندلی های غیراستاندارد، میزهای نامرتب و نور ضعیف اتاق کار، بازدهی شما را کاهش خواهد داد. تقریباً ۴۰٪ از روز خود را در محل کار سپری می کنید. پس ضروری است تا محیطی با انرژی برای خود محیا کنید. در ادامه با ما همراه باشید تا با ترفندها و نکات مهم در مورد راه های مرتب ماندن میز کار آشنا شوید.

اسپرلوس دکور | استاندارد های لازم برای میز کار / ساخت میز کار استاندارد مناسب با ارگونومی بدن شما / خرید میز کار و میز کامپیوتر / قیمت میز کار رزین

چرا میز کار خود را مرتب و سازماندهی کنیم؟

میز کار شما در واقع ماهیت کار شما، فرهنگ سازمانی دفتر و محیط کار شما را به نمایش می گذارد. تمیز و مرتب ماندن میز کار را دست کم نگیرید. نظم محیط پیرامون شما روی بهره وری شما تأثیر بسزایی دارد. بر اساس یک مطالعه، نظم محیط کار، بهره وری را تا ۱۶٪ و رضایت شغلی را تا  ۹٪. افزایش می دهد. برای اینکه با انرژی بیشتری تا پایان روز به فعالیت های شغلی خود بپردازید، راه های زیر را برای مرتب ماندن میز کار خود، در نظر داشته باشید.

با دانستن این نکته که نظافت محل کار چه اهمیت ویژه ای در راندمان و روحیه کارکنان دارد شرکت آب و آفتاب با در خدمت گرفتن نیروهای متخصص و کار بلد در تمام مناطق تهران آماده خدمت رسانی به شما همراهان عزیز می باشد.

ترفندهای مرتب ماندن میز کار

برای استفاده کارآمد و بهینه از میز کار، موارد زیر را به خاطر داشته باشید:

استفاده از سبک مینیمال

آنچه که شما روی میز کار خود قرار می دهید، روی روند کاری شما تاثیر خواهد داشت. هر کسی تمایل دارد میز کار خود را به نوعی شخصی سازی کند. بهترین پیشنهاد، سازماندهی میز به سبک مینیمالیستی است؛ یعنی میزی با کمترین میزان وسایل و اشیا روی آن. اگر میزی شلوغ و درهم داشته باشید، زمان زیادی را باید صرف پیدا کردن برگه ها، پرونده ها و سایر وسایل خود کنید. مغز هر چیزی که در مقابل چشم ما قرار می گیرد، پردازش می کند. حتی اگر متوجه آن نشویم.

میز کار خود را کابین خلبان در نظر بگیرید

در کابین خلبان هواپیما، تمام کنترل های پرواز و صفحه های اطلاعاتی مورد نیاز در دسترس خلبان قرار دارد. اطلاعات اضافی یا ابزارهایی را که ممکن است باعث حواس پرتی خلبان شوند، کنار می گذارند. این رویکرد، فضای ایده آلی برای میز کار شما فراهم خواهد کرد.

40 مدل میز کار مدرن و کاربردی با طراحی زیبا

وسایل پرکاربرد را در دسترس قرار دهید

فقط مواردی را که به صورت روزانه استفاده می کنید، در دسترس و روی میز کار قرار دهید. وسایلی که هفته ای دو بار استفاده می شوند باید در کشوی زیر یا کنار میز قرار بگیرند. فقط یک بار در روز بلند شدن برای برداشتن مداد یا گیره کاغذ، برای مدتی، حواس شما را از پروژه ای که روی آن تمرکز کردید، پرت می کند. باید دوباره برگردید و زمانی را صرف بازیابی تمرکز خود کنید.

خودکار، نوت بوک، تلفن، بطری آب یا فنجان قهوه، و یک پارچه میکروفایبر، برای تمیز کردن صفحه تلفن و مانیتور، از جمله وسایل ضروری روی میز کار است. قیچی یا دفتر یادداشت های اضافی را در کشوهای میز خود قرار دهید. پرونده هایی را که به ندرت به آن ها نیاز پیدا می کنید را از میز کار خود دور کنید.

میز کار مدرن پایه فلزی حاص شیک رویه ام دی اف استاندارد - دکوزینو

در شخصی سازی میز کار زیاده روی نکنید

استفاده از وسایل شخصی را به حداقل برسانید. حفظ تعادل بین زندگی و کار، به خصوص روی میز کار شما اهمیت زیادی دارد. عکس های خانوادگی و یادگاری ها احساسات مثبتی را در طول روز کاری ایجاد می کنند. اما آن ها را به سه مورد و کمتر محدود کنید. سایر وسایل را خارج از دید مستقیم خود قرار دهید. روی میز کار، جای وسایل ضروری و بسیار پرکاربرد است. در این صورت حواستان پرت نمی شود و تمرکزتان هم افزایش می یابد.

 

اعتماد و اطمینان شما، اعتبار گروه آب و آفتاب است.