می‌گویند یک میز مرتب اولین قدم برای داشتن یک ذهن آرام است. اگر شما هم برای انجام کارهایتان در محل کار دچار مشکل شده‌اید، نگاهی به اطراف‌تان بیندازید. آیا فضای کارتان به‌هم‌ریخته است؟

طبق تحقیقی که در مجلهٔ «Journal of Neuroscience» منتشر شده، داشتن میزی نامرتب علاوه بر ایجاد ظاهری نامطبوع، می‌تواند در تمرکز و پردازش اطلاعات شما نیز اختلال ایجاد کند. درهم‌ریختگی با تمرکز شما در تعارض است و باعث استرس، اضطراب و احساس گناه می‌شود. به عبارت دیگر، باید چنین وضعیتی را از بین ببرید. اما گاهی که به چنین به‌هم‌ریختگی نگاه می‌کنید، مرتب کردن آن نیز غیرممکن به‌نظر می‌رسد.

. با انتخاب شرکت نظافتی آب و آفتاب و استفاده از نیروهای متخصص و ماهر در این خصوص برای انجام خدمات نظافت منزل،می توانید میز کاری تمیز ومرتب داشته باشید.

با این۴ روش ساده شروع کنید تا میزی منظم داشته باشید و خیلی زود از فضای باز، ذهن آزاد و خلاقیت بیشترتان لذت ببرید.

۱. یک فضای شخصی بسازید

احتمالا هرروز با خود چیزهایی به محل کار می‌آورید و باید آنها را جایی بگذارید. با این حال، به‌جای شلوغ کردن میزتان با کیف دستی، کیف پول، موبایل یا کلیدهایتان، محل خاصی را برای این وسایل ضروری (که معمولا تنها باعث بی‌نظمی هستند) در نظر بگیرید. حتی بهتر است، هر زمان که امکان داشت، موبایل‌تان را خارج از دید قرار دهید تا حواس‌تان هنگام کار کمتر پرت شود.

۲. کامپیوترتان را هم مرتب کنید

شاید میز کارتان کاملا خلوت و مرتب باشد و هر مینیمالیست (افرادی که به ساده‌گرایی علاقه دارند) سختگیری را مفتخر کند، اما صفحه کامپیوترتان پر از فایل‌ها و اسناد دسته‌بندی‌نشده و تو در تو باشد. پس باید حواس‌تان به این بخش هم باشد. به‌هم‌ریختگی‌های دیجیتالی نیز نوعی بی‌نظمی محسوب می‌شوند و زمانی که به تمرکز نیاز دارید، حسابی حواس‌تان را پرت می‌کنند. حداقل هفته‌ای یک بار، فایل‌های بی‌استفاده را از دسکتاپ‌تان پاک کنید. برای فایل‌های مرتبط، فولدرهای منظم بسازید تا صفحه نمایش‌تان ساده و دلپسند شود.

۳. پاکسازی کنید

دور کردن وسایل اضافی روی میز - چطور میز کار مرتبی داشته باشیم

احتمالا نیازی به گفتن نباشد، اما اگر می‌خواهید میزتان را مرتب کنید، باید پاکسازی انجام دهید. سراغ تک‌تک وسایل روی میزتان بروید و از خودتان بپرسید آیا واقعا به این وسیله نیاز دارید یا نه. وسایل موردنیاز را نگه دارید و غیرضروری‌ها را دور بریزید. با خودتان صادق باشید: منوی بیرون‌بر رستورانی که به‌تازگی تعطیل شده اصلا جزو وسایل ضروری نخواهد بود. این کار را به نحو احسن انجام دهید و به‌زودی شاهد تغییرات مثبت و خوبی روی میز کارتان خواهید بود.

۴. میزتان را روزانه تمیز کنید

در پایان روز و پیش از ترک محل کار، زمانی را به تمیز کردن میزتان اختصاص دهید. با انجام این کار، چیزهای اضافی‌ای را که روی میز گذاشته‌اید، دور می‌ریزید و صبح روز بعد با میزی تروتمیز روبه‌رو خواهید شد.

 

اعتماد و اطمینان شما، اعتبار گروه آب و آفتاب است.