اعزام نیروی باتجربه و دوره دیده آقا و خانم در امر پذیرایی مراسم و مجالس و مناسبت ها از دیگر خدمات شرکت نظافتی آب و آفتاب است. یکی از مهم ترین بخش های خدمات مهماندار و نیروی تشرفیات است. باید قبل از شروع مراسم به فکر نحوه خدمات پذیرایی مجالس باشید. شرکت آب و آفتاب با اعزام بهترین و خوش سلیقه ترین نیروی خدماتی مجالس اعم از آقا و خانم شما را در امر پذیرایی یاری می دهد.

خدمات نیروی پذیرایی مراسم

بسته به نوع مراسم و مجلس شما ممکن است به فردی با مهارت های متفاوت نیاز داشته باشید. نیروی اعزام شده برای مراسم شما با ظاهری آراسته و متناسب با نوع مهمانی کلیه امور مربوط به قبل، حین و بعد از پذیرایی مهمانان را برعهده می گیرد.

  • نظافت و آماده سازی مجلس قبل از مهمانی
  • شستن میوه ها چیدمان و شستشوی ظروف
  • سرو وعده غذایی
  • پذیرایی از مهمانان عزیز شما
  • جمع آوری وسایل و مرتب سازی

وظیفه اصلی این نیرو نظافت کلی محل از جمله کشیدن جارو برقی، گردگیری، شستن ظروف پذیرایی، شستن میوه ها و از زمانی که مراسم آغاز می گردد پذیرایی از میهمان ها و پس از پایان مهمانی جمع آوری ظروف، شستن ظروف، جمع و جور کردن وسایل منزل و نظافت محیط میهمانی است. به همین جهت در برخی مواقع بسته به مهمانی و نیاز میزبان علاوه بر نیرو برای پذیرایی مراسم، نظافتچی جهت نظافت منزل نیز درخواست می کنند.

ویژگی های فردی نیرو اعزامی

نیروهای پذیرایی مراسم می بایست علاوه بر تجربه، دارای آراستگی ظاهر لباس تمیز و مرتب متناسب با نوع مهمانی و از ادب و متانت لازم برخوردار باشند. اغلب نیروهای پذیرایی باید آداب و نحوه پذیرای از مهمانان را آموخته باشند، بطوری که میزبان از هر نظر خیالی آسوده داشته باشد.

پذیرایی مراسم

باید ها و نبایدهای مهماندار

در صورتی که شخصی از مهمان ها به کمک احتیاج داشت، مهماندار بهتر است رسیدگی کند.

مهماندار نباید بیش از حد در محیط تردد داشته باشد و تنها در مواقع لزوم برای پذیرایی و مراجعه به میز پذیرایی حضور داشته باشد.

مهماندارها نباید در یک محل تجمع کنند و بهتر است در کل سالن حضور داشته باشند.

مهماندار در مراسم و مجالس باید از دستورات مهمان ها پیروی کند و در چنین شرایطی حق با مهمان است و نباید مهماندار با مدعوین وارد بحث شود.

مهمان دار باید در خواست مهمان ها را با کوتاه ترین کلمات و لحن مودبانه پاسخ دهد. به ویژه اینکه در بحث های مهمان ها وارد نشود و اظهار نظر ننماید.

وظیفه مهماندار ارائه خدمات به موقع به مهمان ها است و هرگونه کوتاهی در این خصوص موجب نارضایتی مهمان ها می گردد.

افراد دارای روحیات متفاوتی هستند و به گونه های مختلفی عمل می کنند. مهماندار باید بتواند رضایت مهمان ها جلب نماید.

ما بهترین نیروی پذیرایی مراسم را چه از نظر برخورد و رفتار در محیط کار و چه از نظر کیفیت ارائه می دهیم.

پذیرایی مراسم

کلام آخر

در بسیاری از مواقع کارهای قبل و بعد از یک مهمانی، که می‌تواند یک مراسم خاص مثل تولد، نامزدی، ختم و….. باشد با ریخت و پاشهای زیادی مواجه است. این کار زیاد هیچ گاه از عهده افراد خانواده که معمولا مبتدی و ناواردند، بر نمی آید، لذا در این مواقع یاری گرفتن از شرکت خدمات نظافتی آب و آفتاب بهترین راه حل است.

اعتماد و اطمینان شما، اعتبار گروه آب و آفتاب است.