پذیرایی مجالس شامل چه خدماتی می شود؟

پذیرایی مجالس و رعایت اصول مواجهه با آنها از جمله اصولی است که میزبان می بایست رعایت کند . مراسم و مهمانی ها همیشه همراه با شلوغی و سروصدا است و در این میان پذیرایی از تک تک مهمان ها باید به نحوی شایسته صورت گیرد که از عهده صاحب مجلس خارج است. در زمان برگزاری مجالس مختلف نامزدی، عروسی، جشن تولد و یا مجالس رسمی و غیررسمی این دغدغه برای افراد میزبان پیش می‏آید که چطور می‏توانند به تنهایی از پس برگزاری پذیرایی مجالس بربیایند. این مجالس معمولا جزئیات زیادی دارد که موجب استرس و دلهره از به موقع انجام نشدن و بهم‏ ریختگی در مراسم می ‏شود. در تمام این مجالس و مهمانی ها، میزبان تمام سعی خود را می کند تا به بهترین نحو ممکن از میهمانان پذیرایی نماید. اما رسیدگی به همه مهمانان امری آسان نیست. به همین دلیل است که عده بسیاری، از نیروی خدماتی جهت پذیرایی مجالس خود کمک می گیرند. از این رو بسیاری از افراد از شرکت های ارائه دهنده نیرو برای پذیرایی مجالس استفاده می‏کنند تا خدمات مجالس آنان را انجام دهند و به بهترین شکل ممکن اجرا کنند.

مزایای استفاده از شرکت های خدماتی پذیرایی مجالس

۱- یکی از مزیتهای استفاده از این شرکت ها، برگزاری مراسم با توجه به بودجه شما است تا با توجه به بودجه شما بهترینها را پیشنهاد دهند.

۲- مزیت دیگر مدیریت زمان است. مهمانداران این شرکت ها با اطلاع داشتن از زمانبندی دقیق، تمام مراحل پذیرایی مجلس شما را از صفر تا صد در زمان مناسب انجام می دهند و بموقع از مهمان ها پذیرایی می‏کند.

۳- بدلیل اینکه مهمانداران این شرکت ها آموزش دیده هستند و از تجربه و مهارت کافی برای برگزاری مراسم برخوردار هستند، مراسم شما بدون کم و کاستی انجام می شود و هیچ نگرانی از بابت پذیرایی خوب و باکیفیت نخواهید داشت.

۴- با استفاده از مهماندار خانم جهت پذیرایی، وقت ارزشمندتان را به کارهای مهمتر و مهمانان اختصاص خواهید داد.

۵- به دلیل فضای رقابتی، شرکت های خدماتی پذیرایی در تلاش‌ اند تا خدمات پذیرایی مجالس را باکیفیت بهتری ارائه دهند.

۶- خیالتان از بابت کیفیت خدمات شرکت پذیرایی راحت می شود، زیرا به ‌راحتی می ‌توانید از مشتریان قبلی، کیفیت خدمات این شرکت ها را بپرسید.

وظایف مهماندار اعزامی برای پذیرایی مجالس چیست؟

 • وضعیت ظاهری مناسب و شیک
 • آشنایی کامل با نحوه پذیرایی از مهمانان
 • رعایت بهداشت فردی و عمومی
 • انجام خواسته های مهمانان با احترام و ادب
 • چیدن درست میز غذا و صندلی
 • توانایی مدیریت زمان و مکان
 • ارائه خدمات به موقع به مهمان ها
 • اطلاع از تعداد مهمانان قبل از شروع مراسم
 • کنترل مجلس تا انتهای مجلس
 • پذیرایی از مهمانان از ابتدا تا انتهای مجلس
 • جمع کردن و مرتب نمودن کلیه لوازم پذیرایی در انتهای مجلس
 • پذیرایی از مهمانان با نوشیدنی، بستنی یا میوه در حین مراسم
 • شستشوی ظروف استفاده شده در پذیرایی و تمیز کردن منزل پس از اتمام مراسم

پذیرایی مجالس رسمی و تشریفاتی ( قسمت دوم) | کلینکس

موارد استفاده از مهماندار خانم برای پذیرایی انواع مجالس

مهماندار خانم در مراسم هایی مانند جشن عروسی، تولد، پذیرایی مجالس، مجلس تحریم و … می تواند خدمات رسانی کند. مهماندار خانم جهت پذیرایی بسیار منظم، بادقت، خوش سلیقه و بسیار آراسته است. مهماندار خانم شرکت های خدماتی، نیرویی آموزش دیده و حرفه ای است که می داند چگونه از مهمان ها پذیرایی کند. مهماندار خانم بسیار با سلیقه، منظم و با دقت است. معمولا برای مجالس زنانه و دورهمی هایی که بانوان در آن شرکت دارند از خدمه پذیرایی خانم استفاده می شوند. به این ترتیب مهمان ها هم احساس راحتی بیشتری دارند. مهمانداران خانم از طرف شرکت های خدماتی و تشریفات مجالس معرفی می شوند و موقع حضور در مجلس، یونیفورم مخصوص به تن دارند.

مهماندار خانم در طول مراسم های جشن، عروسی، تولد، پذیرایی مجالس، مجلس ترحیم و … از مهمانان شما پذیرایی می کنند. شما می توانید از سلیقه مهماندار خانم برای چیدمان وسایل نیز استفاده کنید تا محیط را جذاب تر و با توجه به مهمانی خود بچینید. بهتر است مهماندار خانم در مجلس تردد بیش از حد نداشته باشد و فقط در مواقع لزوم  و یا هنگامی که مهمانان نیاز به کمک دارند، برای پذیرایی از مهمانان حاضر شود.

بسیاری از خانم ها تمایل دارند تا برای دیدار دوستان و آشنایان، یک مهمانی و مجلس دوستانه را در منزل خودشان به راه بیندازند. هر موضوعی می تواند دستاویزی برای یک دورهمی خودمانی باشد از صندوق های خانوادگی گرفته تا ولیمه عروسی و بازگشت از زیارت و ….. همگی برای خانم ها می تواند بهانه ای برای تدارک یک مهمانی باشد. در این مجالس با توجه به سبک و سیاق مجلس، نحوه پذیرایی هم متفاوت است. برای مثال نحوه پذیرایی و برگزاری مهمانی تولد دختر خانم ها تفاوت زیادی با برگزاری مراسم ختم انعام دارد.

برگزاری جشن تولد یکی از مواردی است که بدون کمک نمی توان از عهده برگزاری آن برآمد. وقتی برای تولد فرزندتان برنامه ریزی می کنید همه چیز باید طبق برنامه باشد. کوچکترین بی نظمی ها هم باعث دلخوری مهمان ها و صاحب جشن تولد می شود. در این مهمانی نحوه پذیرایی از مهمان ها اهمیت زیادی دارد. شاید پذیرایی به سبک و سیاق سنتی چندان برای فرزند شما خوشایند نباشد و می توانید از توانایی و سلیقه مهماندار خانم نیز استفاده کنید تا در چیدمان و تزیینات به شما کمک کند.

ختم انعام یک مراسم مذهبی است که اغلب در منزل انجام می شود. پذیرایی در منزل نیاز به برنامه ریزی دقیق و حساب شده ای دارد. در این مراسم مدعوین از دخترهای جوان، مادر ها و مادر بزرگ ها هم شرکت دارند. اصولا ختم انعام برای نیت و حاجات و یا طلب آمرزش اموات برگزار می شود. کسانی که در این مراسم حضور دارند در قالب یک تیم شروع به قرائت سوره انعام می کنند. میزبان در این مجالس، وقتی برای پذیرایی از شرکت کنندگان ندارد. مجلس بدون پذیرایی مجلس نیز صورت خوشی نخواهد داشت. استفاده از خدمه پذیرایی خانم در مجالس ویژه بانوان نظیر ختم انعام و یا مولودی ها رواج زیادی دارد.

 

اعتماد و اطمینان شما، اعتبار گروه آب و آفتاب است.