نظافت پنجره و شیشه به صورت ایده آل باید سالی دوبار در برنامه نظافت منزل قرار گیرد. اما از آنجایی که تمیز کردن پنجره ها کار سختی است شاید شما تنها آن را سالی یکبار انجام دهید. اگر نظافت پنجره و شیشه ها به صورت اصولی و درست انجام شود راحت تر و باسرعت بیشتری انجام می گیرد. به همین خاطر بهتر است از نظافتچی در این امر کمک بگیرید. شرکت خدمات نظافتی آب و آفتاب در همین راستا یعنی نظافت منزل، نظافت راه پله، نظافت آسانسور  و نظافت شرکت و…در خدمت شما عزیزان می باشد.

وسایل مورد نیاز

  • اسفنج یا ابر
  • آب و صابون
  • تی شیشه شوی
  • پارچه تمیز برای خشک کردن
  • روزنامه جهت براق نمودن

نظافت پنجره و شیشه

ترتیب نظافت پنجره و شیشه

گردگیری

در ابتدا پنجره ها را باز کنید و با یک دستمال یا جارو گرد و خاک روی پنجره را تمیز کنید، تا مطمئن شوید که هیچگونه گرد و خاک روی سطح پنجره ها وجود ندارد.

نظافت پنجره

برخی از افراد فکر می کنند سرکه بهترین ماده برای تمیز کردن پنجره است. در صورتی که سرکه به خوبی آب و صابون نیست. یا اینکه می توانیم مقدار کمی مایع ظرفشویی به آب داغ اضافه کنیم. حال می توانیم شستن پنجره را آغاز کنیم اسفنج یا ابر را برداریم و از سمت بالا به پایین شروع به تمیز کردن نماییم .

کمک گرفتن از تی شیشه شوی

می توانیم بعد از مرحله آب و صابون از یک تی شیشه شوی تمیز استفاده نماییم. به این شکل که تی را از قسمت بالا پنجره به صورت یک S برعکس به سمت پایین بیاوریم. و پس از هر چندبار استفاده از تی شوی با یک پارچه تمیز تیغه آن را تمیز کنیم.

خشک نمودن آب اضافه

آب باقی مانده روی شیشه ها را با استفاده از یک دستمال یا یک تکه پارچه تمیز خشک کنیم. لبه و یا تخته زیر پنجره که ممکن است آب در آن جمع شود را فراموش نکنیم حتما دستمال بکشیم.

برق انداختن

مرحله آخر حالا که پنجره تمیز و خشک شده است می توانیم با استفاده از چند روزنامه سطح پنجره ها را برق بیندازیم.

نظافت پنجره و شیشه

 

تمیز کردن پنجره دو جداره

در این دسته پنجره ها در ابتدا باید چارچوب یا قاب پنجره یو پی وی سی را تمیز و مرتب کنید. با استفاده از یک دستمال نانو یا میکروفایبر شیشه دوجداره را تمیز کنید. و همچنین از دستگاه بخار شو برای نظافت پنجره و شیشه دوجداره می توانید استفاده کنید. و نکته آخر اینکه اگر از پارچه برای تمیز کردن شیشه دو جداره استفاده می کنید توجه داشته باشید که پارچه نخی و سفید باشد.

نظافت پنجره و شیشه با شوینده های طبیعی و خانگی

برای نظافت پنجره و شیشه مواد شوینده مختلفی وجود دارد اما ما میخواهیم با مواد طبیعی و خانگی با بهترین کیفیت را آموزش دهیم.

یکی از پرکاربرد ترین مواد شوینده که برای این کار می توان استفاده نمود محلولی از مقداری سرکه سفید و آب است. سرکه سفید مخلوطی از اسید استیک و درصدی آب است. این ماده هیچ ضرری برای انسان ندارد و از این جهت برای نظافت مناسب است.

یک محلول دیگر که می توان استفاده کرد برای ساخت این شوینده خانگی آمونیاک را به میزان ۲ قاشق چای خوری با نصف لیوان سرکه و ۱/۴ قاشق چای خوری مایع ظرفشویی و مقداری الکل (در صورت دلخواه) را با مقدار کافی آب سرد ترکیب کنید.

اگر پنجره‌هایمان به‌شدت کثیف و دودگرفته هستند، به محلول آب و صابون می‌توانیم دو قاشق غذاخوری جوش شیرین اضافه کنیم.

نظافت پنجره و شیشه

بدترین زمان برای تمیز کردن شیشه ها

از نظافت پنجره و شیشه زمانی که نور خورشید مستقیماً به آن میتابد و گرم است خودداری نمایید چرا که در این حالت شیشه ها سریعا خشک می شود و لک روی آن باقی می ماند که این امر زحمت شما را چند برابر می نماید.

اعتماد و اطمینان شما، اعتبار گروه آب و آفتاب است.