نمای ساختمان نیز مانند بخش های دیگر ساختمان ( نظافت راه پله ،نظافت آسانسور ، نظافت منزل ) در بازه های زمانی نیاز به تمیز کاری دارد . چرا که کثیفی ها مثل شوره ، جرم، لکه سیاه و پوسیده شدن همه مواردی هستند که، پس از گذر زمان از عمر ساختمان بر روی نمای ساختمان ظاهر می شوند. در این مرحله است که نیاز به نظافت نمای ساختمان احساس می شود. که با انجام این کار طول عمر ساختمان بیشتر می شود و مشکلات نما و ایرادات نما نیز ترمیم می شود. از جمله مزایای نماشویی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • تعمیر قسمت های فرسوده نما
  • افزایش طول عمر ساختمان
  • ترمیم نمای بیرونی ساختمان
  • افزایش ارزش و قیمت ساختمان

روش های مختلف نماشویی

نظافت نمای ساختمان در دسته مشاغل سخت دنیا قرار می گیرد و امری تخصصی محسوب می شود. که نیروی با تجربه با رعایت نکات ایمنی این کار را انجام می دهد ولی با تمامی این تدابیر احتمال خطر در این کار بسیار بالا است. در حالت کلی با ۳ روش است که کارگران اقدام به شستشو نمای ساختمان می نمایند.

استفاده از کمربند محافظتی

به دلیل ایجاد تعادل بیشتر یک کمربند محافظ به بدن شخصی که کار نماشویی را انجام می دهد بسته می شود. این کمربند به خوبی با اتصال های محکم و قوی نگهداری می شود و علاوه بر این برای کارهای پیچ و رولپلاک نما هم استفاده می شود.

نماشویی با استفاده داربست

از جهت امنیتی این روش نسبت به دیگر روش ها ارجحیت دارد. داربست تکیه گاه مناسبی برای کارگر بوده و به طور هم زمان از کمربند محافظ هم استفاده می نماید. ولی داربست معایبی هم دارد که بزرگترین آن نصب داربست است. که در مرور زمان این روش منسوخ شده است.

شستشوی نمای ساختمان با طناب

طناب راپل یکی از پر کاربردترین ابزار ها برای نظافت نمای ساختمان است. این یک کار تخصصی است که توسط فرد حرفه ای انجام می شود. و کسانی که تجربه در این حوزه ندارند نمی توانند با طناب راپل کار انجام دهند. این روش بسیار ایمن بوده و خطری در هنگام نماشویی فرد را تحدید نمی کند.

شستشوی نمای ساختمان با استفاده از شویندهای متفاوت

شستشوی نمای ساختمان با آب

در این روش فقط با فشار آب نظافت نمای ساختمان انجام می شود و نیازی به شویندهای دیگر نیست. این کار در ساختمان های نو ساز برای از بین بردن گرد و خاک حاصل از ساخت و ساز گزینه مناسبی می باشد.

اسید شوی نمای ساختمان

در ساختمان های که بسیار کثیف هستند از این روش شستشو استفاده می شود. زیرا در تغییر ظاهر نما و حفظ زیبایی آن موثر است. باید توجه داشت که کار با اسید برای افرادی که در این خصوص تجربه ای ندارند بسیار خطر آفرین می باشد.

نظافت نمای ساختمان با آب و سلیس

این روش بهتر است برای نمای ساختمان های استفاده شود که دارای جرم های سخت و لکه های قدیمی می باشند. بخصوص برای ساختمان های آجر سه سانتی تمیز کردن با سلیس بهترین روش برای از بین بردن تیرگی ها و لکه های نمای ساختمان می باشد. به این طریق که سلیس ۰.۲ با آب و هوا ترکیب شده با استفاده از دستگاه واترجت بر روی نما پاشیده می شود.

شستشوی نمای ساختمان با دستگاه واترجت

این روش شستشو بیشتر در نماهای غیر شیشه ای استفاده می شود. این وسیله صنعتی آب را با فشار بالا بر روی نما پمپاژ می کند. این امکان را دارد که به همراه آب مواد شوینده و ترکیبات دیگری هم روی سطح پاشیده شود. با در نظر داشتن این نکته که اگر از شوینده های غیر استاندارد استفاده شود موجب آسیب رسیدن به دستگاه واترجت و همچنین نمای ساختمان می شود.

نظافت نمای ساختمان

مناسب ترین زمان برای شستشوی نما

از نظر ایمنی بهتر است که شستشوی نما در فصل های سرد سال انجام نشود. به دلیل اینکه نفوذ آب به داخل درز سنگ و فضای خالی در نما باعث یخ زدگی و مشکلاتی از جمله سقوط سنگ و یا شکستن شیشه را ایجاد می کند. بهترین زمان برای نظافت نمای ساختمان در تابستان و روزهای گرم و آفتابی سال است که به خاطر جلوگیری از خسارت و حفظ ایمنی ساختمان می باشد.

نظافت نمای ساختمان

قیمت نماشویی

برای نظافت نمای ساختمان قیمت مشخص و یکسانی وجود ندارد و دلیل آن تفاوت کثیفی ها و عمر ساختمان و معماری هر ساختمان است.  نماشویی ساختمان یک کار تخصصی است ،از این روی  می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر و قیمت نماشویی با کارشناسان ما در شرکت نظافتی آب و آفتاب تماس حاصل فرمایید.

اعتماد و اطمینان شما، اعتبار گروه آب و آفتاب است.