نظافت منزل

برای تمیز و پاکیزه نمودن خانه بهتر است که در مراحل نظافت منزل از نظم و برنامه خاصی پیروی نمایید. بهترین روش پیشنهادی این است که از بالاترین نقطه خانه کارتان را شروع کنید و به ترتیب به پایین آن برسید تا کار نظافت تمام گردد. توجه کنید که باید هر قسمت را به طور کامل تمیز و مرتب کنید و تمیز کاری را، نیمه کار رها نکنید.
به این ترتیب، اطمینان حاصل نمایید که پاکیزگی خانه توسط نظافچی به طور کامل و به درستی صورت گرفته و هیچ کجای منزل وجود ندارد که آلودگی در آن باقی مانده باشد.

نظافت منزل

 

نظافت منزل چه مواردی را در بر می گیرد؟

نظافت منزل به طور کلی شامل این موارد تمیزی منزل، نظافت ساختمان، نظافت راه پله، دیوارشویی می باشد و خدمات نظافت منزل به شکل داخلی شامل: نظافت آشپزخانه، سالن پذیرایی، نظافت سرویس بهداشتی، اتاق خواب و….  است.

برخی افراد معتقداٌ نظافچی برای تمیزی منزل به اندازه خودمان دلسوزی نمی کند و به آن شکلی که دوست داریم خانه تمیز نمی شود. در مقابل گروهی از افراد مانند خانم های شاغلی که چند فرزند دارند یا آقایون مجردی که وقت رسیدگی و تمیزکاری خانه را ندارند استفاده از نظافچی را بسیار مفید می دانند.

وسایل مورد نیاز

در نظر داشته باشید تمامی وسایل نظافتی که مورد نیاز است از قبل تهیه کنید و در دسترس نظافچی قرار دهید چرا که این افراد وسایلی جهت تمیز نمودن خانه به همراه ندارند. در هنگام تهیه وسایل نظافتی از قبیل: جارو، تی ، مواد شوینده بهتر است با نظافچی مشورت نمایید.

نظافت منزل

 

فردی که برای نظافت منزل می آید باید دارای چه ویژگی های باشد.

بسیاری از افراد ترجیح می دهند کار نظافت منزل خودشان را به شخصی که در این زمینه کار بلد است بسپارند. این فرد باید دارای یکسری خصوصیات و ویژگی های باشد که به چند مورد اشاره می نماییم.

 •  با تجربه و مسلط، به کار خود باشد.
 • قابل اعتماد باشد.
 • خوش اخلاق و مودب باشد.
 • بادقت و مسئولیت پذیر باشد.
 • ظاهری آراسته و تمیز داشته باشد.
 • در امر نظافت، به حرف های صاحب خانه گوش دهد و آن را به کار گیرد.
 • آشنا به مواد شوینده و نحوه استفاده از آن باشد.
 • در زمان کار کم صحبت باشد.

خدمات نظافت منزل برای چه افرادی مناسب می باشد ؟

همانطور که می‌دانید اکثر مردم به دلیل مشغله‌های کاری فراوان فرصت کمتری برای نظافت آپارتمان خود دارند. در متن زیر بیشتر با این دسته از افراد آشنا می شویم .

 1. افراد شاغلی که فرصت رسیدگی به تمیزی خانه را ندارند.
 2. افرادی که دارای بیماری و مشکلات جسمی هستند .
 3. افرادی که سن بالای دارند توانایی جسمانی برای کارهای سنگین را ندارند.
 4. افراد مجردی که مهارت لازم برای تمیز کردن منزل را دارا نمی باشند.
 5. افرادی که نظافت منزل در کار روزانه برایشان اختلال ایجاد می کند.
 6. افرادی که مهمانی و پذیرایی پیشرو دارند و احتیاج به نظافتچی دارند.

 

تعرفه ها

تعرفه نظافت منزل بر اساس نظافتچی منزل که انتخاب می‌کنید، ساعت مورد نیاز و خدمات اضافه‌ای که درخواست می‌کنید متفاوت است.
به عنوان مثال معمولاً تعرفه نظافت منزل توسط نظافتچی خانم بیشتر از نظافتچی آقا است. که پیشنهاد می شود اگر کارهای دقیق و با حوصله نظافتی دارید از قبیل: گردگیری، تمیز کردن آشپزخانه، اتو کردن لباس ها، تمیز کردن مبل از نیروی خانم بهره بگیرید. و اگر کارهای مانند: نظافت پنجره و شیشه ، پارکینگ،  راهروها از نیروی آقا کمک بگیرید.

عوامل تاثیر گذار بر هزینه ها

متراژ منزل ، این مورد که شما قصد دارید کدام قسمت از خانه یا آپارتمان را نظافت کنید بر هزینه نظافت منزل تاثیر خواهد گذاشت. یا اینکه درخواست نظافت بخش های مشترکی از ساختمان مانند: پاک کردن شیشه، راهروها، نظافت راه پله و پارکینگ را داشته باشید بر قیمت نهایی تاثیر می گذارد. باید توجه داشت که متراژ آپارتمان ، تعداد اتاق خواب ها و سرویس های بهداشتی بر هزینه های نظافت موثر است.

مدت زمان کار نظافتچی، مقدار ساعتی که نظافتچی قرار است در منزل شما کار کند از عوامل مهم در قیمت نظافت منزل است. و این مورد حائز اهمیت است که شما هر چند وقت یک بار خانه خود را تمیز می نمایید. اگر دوره های نظافتی کوتاه و نزدیک به هم دارید در نهایت نظافتچی ساعت کمتری مشغول بکار می شود که موثر بر هزینه نهایی می باشد.

پاکیزگی را با شرکت آب و آفتاب تجربه کنید.

نیروهای نظافتچی ما اموزش دیده و بادقت و مطمئن در حیطه نظافت منزل می باشند شرکت آب و آفتاب این امکان را فراهم آورده تادر نزدیکترین نقطه به محل سکونت شما عزیزان خدمات نظافت را ارائه می نماید.

اعتماد و اطمینان شما، اعتبار گروه آب و آفتاب است.