شاید تمیز کردن خونه برای شما هم کار پردردسر و یکنواختی باشه؛ یا معمولا از خدمات نظافت منزل شرکت‌های خدماتی استفاده می‌کنید؛ اما به هرحال، نظافت منزل یکی از مهم‌ترین مسائلیه که علاوه بر سلامت جسم، به سلامت روح هم کمک می‌کنه؛ حتی اگر به‌صورت دوره‌ای هم از نظافتچی استفاده کنید، باز یه روزهایی خودتون باید دست به کار شید؛ بنابراین بهتره یه سری نکات و ترفندهای ساده و پرکاربرد رو بدونید و در نظافت منزل ازش استفاده کنید.

روش‌های ارگانیک چیست؟

اما روش‌های سبز یعنی چی؟! روش‌هایی که دوستدار محیط زیست هستند؛ استفاده از شوینده‌های طبیعی و غیرسمی نه تنها برای سلامتی و حال روحی شما بهتره، بلکه ارزون‌تر هم هست و کلی در هزینه‌های شما صرفه‌جویی می‌شه؛ و علاوه بر تمام این مزیت‌ها در حفاظت از محیط زیست هم کمک زیادی می‌کنه.

شوینده‌های شیمیایی امنیت خونه‌ی شما رو تهدید می‌کنند!

حتما شما هم با این کلمات روی خیلی از محصولات نظافت منزل مواجه شدید: هشدار! قابل اشتعال! سمی! همین چند کلمه برای احساس خطر شما از این مواد، کافی نیست؟! حالا فکر کنید کودک شما چقدر بیشتر در معرض این خطرات هست؛ به‌علاوه این‌که خیلی از محصولات شیمیایی وقتی با هم مخلوط می‌شن، دارای قدرت تخریب ومسمومیت‌های بیشتری هم می‌شن! بنابراین خیلی منطقیه که با استفاده از محصولات ارگانیک، خطر مسمومیت‌ها رو کاهش بدید. استفاده از این محصولات در نظافت منزل، نشونه‌هایی مثل خارش و سوزش یا سرفه و عطسه‌های بی دلیل رو که در اکثر خونه‌ها وجود داره و کم کم داره عادی می‌شه، از بین می‌بره.

در حمایت از محیط زیست قدم بردارید:

وقتی از محصولات سبز و ارگانیک استفاده می‌کنید، انگار که دارید در یک کمپین محیط زیستی فعالیت می‌کنید! بیشتر این محصولات از مواد طبیعی و پایدارهستند که هیچ اثر سمی‌ای بر روی طبیعت نمی‌گذارند؛ پس اگر هنوز کره زمین رو دوست دارید و دلتون برای حیات و سرزندگیش می‌تپه، برای نظافت منزل از محصولات دوستدار محیط زیست استفاده کنید.

محصولات ارگانیک جلوی چشم شما هستند!

دیگه بهتره که بریم سراغ معرفی این محصولات؛ محصولاتی که شاید همیشه جلوی چشم شما هستند ولی نه به چشم شوینده‌ای برای نظافت منزل؛ پس ادامه مطلب رو بخونید تا با پنج سلاح موثر برای از بین بردن کثیفی‌های منزل آشنا بشید.

  • جوش شیرین: این پودر سفید ساده همون‌قدر که ارزونه،‌موثر و همه‌فن‌حریف هم هست!
  1. برای فرش یا موکت: اگر خدایی نکرده بچه کوچک شما روی فرش خرابکاری کرده، فقط کافیه مقداری جوش‌شیرین روی اون بپاشید تا رطوبت رو به خودش جذب کنه و وقتی خشک شد، روی اون رو جاروبرقی بکشید. اگر بازهم لکه‌ای باقی موند، محلول آب و جوش شیرین رو به آرامی روی فرش برس بکشید و وقتی خشک شد، باز با جاروبرقی از روی فرش یا موکت پاک کنید.
  2. برای دیوارها: یک دستمال پارچه‌ای نمدار رو به جوش‌شیرین آغشته کنید. حتما از سرعت پاک‌شدن دیوارها،‌شگفت‌زده خواهید شد!
  3. برای لوازم استیل: یه کم پودر جوش شیرین رو، روی یک اسفنج نم‌دار بپاشید و با اون لوازم استیل رو پاک کنید. بعد اسفنج رو بشویید و باهاش ذرات باقی‌مونده رو از روی سطوح استیل از بین ببرید.

  • سرکه: وقتی صحبت از جادوی نظافت سبز و ارگانیک می‌شه، سرکه همون جادوگر همه‌فن‌حریفه که دنبالش هستید!
  1. برای تمیز کردن شیشه پنجره‌ها: برای داشتن یک محلول شیشه‌پاک‌کن قوی، آب و سرکه رو به نسبت مساوی در یک بطری اسپریکننده بریزید و با اون شیشه‌ها رو پاک کنید. برای درخشندگی بیشتر و نموندن حتی یک لکه بهتره از دستمال پارچه‌ای میکروفایبر استفاده کنید.
  2. برای شستشوی کف منزل: یک فنجان سرکه و یک فنجان آب داغ رو به همراه دو قطره صابون مایع در یک ظرف اسپری‌کننده بریزید. بعد اون رو روی تمام کف خونه مثل موزاییک، سرامیک، پارکت، کفپوش‌های نایلونی و خلاصه تمام سطوح فرش نشده خونه، اسپری کنید و با پارچه یا تی پاک کنید.هیچ آبکشی و شستشوی اضافی هم نیاز نیست!
  3. برای گرفتگی راه آب سینک ظرفشویی: اگر لوله سینک ظرفشویی شما گرفته و آب پایین نمی‌ره، درپوش سینک رو بردارید. نیم فنجان جوش شیرین و بلافاصله یک فنجان سرکه داخل مجرای اونن بریزید و بگذارید نیم ساعت غلغل کنان به حال خودش بمونه و حباب تولید کنه. بعد با آب داغ فراوان لوله رو باز کنید.

 

اعتماد و اطمینان شما، اعتبار گروه آب و آفتاب است.