زندگی در برج های بلند، مجتمع های پر جمعیت و آپارتمان های مسکونی، تفاوت های زیادی با زندگی در منازل شخصی دارد. به طور معمول امور نظافتی آپارتمان به شرکت خدمات نظافتی داده می شود و کارگر نظافتچی آقا برای نظافت راه پله و نظافتچی خانم برای تمیزکاری های داخل منزل درخواست می شود. استفاده از نیروی برای نظافت منزل و مشاعات مستلزم پرداخت دستمزد کارگر نظافتچی است.

نظافت راه پله قسمتی از ساختمان است که شاید نادیده گرفته شود. همانطور که می دانید راه پله محل رفت و آمد هست، پاکیزگی آن بسیار مهم است. اکثراٌ نظافت مشاعات در آپارتمان ها و مجتمع ها طبق برنامه ریزی که صورت گرفته برای ساختمان انجام می شود. مناسب‌ترین روش برای نظافت مشاعات، استفاده از نظافتچی های شرکت های خدماتی نظافتی است.

نظافت راه پله

 

اهمیت نظافت راه پله

توجه داشتن به نظافت محیط پیرامون به اندازه نظافت شخصی اهمیت دارد. در صورتی که پاکیزگی و تمیزی مربوط به محیط زندگی و محل کار نیز می باشد. پاکیزگی محیط اطراف در سلامت خانواده ها تاثیر گذار است. به اضافه اینکه اولین قسمت ساختمان که در معرض دید عموم قرار دارد قسمت مشاعات ساختمان است.

در هر مکانی که زندگی می کنید باید نسبت به تمیزی مشاعات به اندازه نظافت منزل سخت گیرانه عمل کنید. باید توجه داشت که هزینه های درمانی ناشی از بیماری های پوستی و مشکلات بهداشتی، بسیار زیادتر از هزینه های نظافتی است از این حیث ضروری است که با صرف هزینه اندکی نظافت و بهداشت عمومی را رعایت کرد. بهتر است که نظافت منزل را از فضای بیرونی و مشاعات شروع کرد و به داخل منزل ختم نمود.

وظایف نظافتچی

در صورتی که برای نظافت راه پله مجتمع خود بخواهید از نظافتچی کمک بگیرید مطمعناٌ انتظاراتی از او دارید.

به چند مورد از وظایف نظافتچی راه پله در زیر اشاره می شود:

  • نظافت راه پله و مشاعات ساختمان نظیر پارکینگ، آسانسور، محوطه حیاط، در ورودی
  • طی کشیدن پله ها
  • نظافت پنجره و شیشه
  • گردگیری نرده ها
  • تمیز کردن کلید های برق

نظافت راه پله

آیا به همراه نظافت راه پله ضد عفونی لازم  است ؟

به طورکلی در نظافت راه پله پیشنهاد می شود که از مواد ضد عفونی نیز استفاده شود. به طوری که  ضد عفونی راه پله ها به وسیله مواد بسیار قوی و با کیفیت صورت بگیرد تا با این روش بهترین حالت تمیزی را داشته باشیم. البته که نظافت راه پله به همراه ضد عفونی می تواند هزینه ها را افزایش دهد.

بحث تمیزی و نظافت محیط و به خصوص فضاهای مسکونی در این روزها یا شیوع کرونا ویروس بسیار حائز اهمیت می باشد. با وجود این ویروس نیاز به ضد عفونی کردن اماکن و محیط ها، که این مورد به خدمات شرکت های نظافتی اضافه گردیده. برای ضد عفونی کردن ساختمان به تجهیزات و امکانات خاصی احتیاج است .

نظافت راه پله

 

قیمت و هزینه نظافت راه پله

تعرفه نظافت راه پله توسط نظافتچی شرکت های خدماتی یک قیمت پایه برای نظافت دارد. و همچنین آیتم های مختلفی بر هزینه این نظافت تأثیر گذارند.

عوامل مؤثر بر هزینه نظافت راه‌پله عبارت‌اند از:

  • تعداد طبقات ساختمان و تعداد واحدهای آن
  • نظافت پارکینگ و حیاط
  • نظافت پشت‌بام
  • نیازی به ضد عفونی کردن ساختمان وجود دارد

موضوع ساعات کاری نظافتچی راه پله و مشاعات، در برآورد هزینه ها نقش مهمی دارد. معمولاً برآورد قیمت نظافت راه پله و مشاعات را بر پایه حداقل ساعاتی می گذارند که یک کارگر مرد برای انجام امور نیاز دارد. به طوری که حداقل زمان لازم برای نظافت ۴ ساعت در نظر گرفته می شود. شرکت خدمات نظافتی آب و آفتاب  طی مشاوره ای نحوه ی برآورد قیمت را به طور دقیق به شما اطلاع می دهند که خود نوعی مزیت محسوب می شود. به این شکل که اطلاعات دقیقی به ساکنین ساختمان داده می شود و قانع کردن آنها به پرداخت هزینه های مشاع توسط مدیر ساختمان آسان تر می شود.

اعتماد و اطمینان شما، اعتبار گروه آب و آفتاب است.