از آنجایی که آشپزخانه به قلب تپنده خانه معروف است. یکی ازمهمترین موارد در نظافت منزل تمیز و مرتب کردن آشپزخانه می باشد. به این شکل که داشتن آشپزخانه تمیز حال و هوای تمام خانه را تحت تاثیر قرار می دهد. اما بسیار حائزاهمیت است که با چه روش و مراحلی نظافت آشپزخانه را انجام می دهید. برای اینکه کار نظافت به صورت اصولی و درست انجام گیرد می توانید از خدمات شرکت نظافتی آب و آفتاب بهره ببرید.

تجهیزات و لوازم جهت نظافت آشپزخانه

  • شوینده چند منظوره ، لکه بر و چربی زدا
  • اسفنج و پارچه تمیز
  • جاروبرقی
  • تی و یک سطل کوچک
  • نردبان کوچک و متحرک

نظافت آشپزخانه

مراحل تمیز کردن آشپزخانه

مرتب کردن آشپزخانه

اولین مرحله در نظافت آشپزخانه مرتب کردن وسایل و اینکه در جای خود قرار بگیرند. جا به جا کردن خریدهای روزانه  و قرار دادن ظرف های کثیف در سینک ظرفشویی از موارد مرتب کردن آشپزخانه هستند.

شستشو و لکه گیری ظروف

دومین مرحله در نکات نظافت آشپزخانه شستشوی ظروف است به طوری که تمام ظرف هایتان مانند روز اول تمیز و درخشان شوند. در ادامه به تمیز کردن قاشق و چنگال و چاقوها می رسید که در اثر گذر زمان بر روی این وسایل لکه و زنگ زدگی ایجاد می گردد که بهتر است پاک شوند.

تمیز کردن وسایل آشپزخانه

از موارد حائز اهمیت در نظافت آشپزخانه تمیز کردن وسایل آشپزخانه است. این وسایل شامل یخچال و فریزر، هود، گاز، ماشین لباسشویی و دستگاه مایکروویو و… می باشند. برای از بین بردن لکه ها می توانید از شوینده های مخصوص، چربی پاک کن قوی و حلال چربی مناسب استفاده کنید.

نظافت آشپزخانه

تمیز کردن کابینت ها

همانطور که شما هم تجربه دارید داشتن آشپزخانه تمیز و مرتب بدون داشتن کابینت ها پاکیزه و منظم امکان پذیر نیست. قسمت مهمی از نظافت آشپزخانه مربوط به تمیز کردن کابینت ها و قفسه ها می باشد. به این شکل که کابینت ها را به ترتیب خالی و درون آن را گردگیری کنید وسایل بدون استفاده و شکسته را دور بریزید یا به انباری منتقل کنید.

نظافت سینک ظرفشویی

برای تمیز کردن سینک ظرفشویی می توانید از شوینده های مخصوص یا روش های خانگی استفاده کنید.  فراموش نکنید که اسکاچ یا اسفنج ظرفشویی را بشویید یا تعویض کنید چرا که محل تجمع انواع میکروب ها هستند. سطل زباله را با دقت بشویید.

تمیز کردن کف آشپزخانه

در ادامه نظافت آشپزخانه به تمیز کردن کف آشپزخانه کاشی ها و نظافت پنجره و شیشه می رسیم. در این مرحله ابتدا جاروبرقی بکشید و با یک تی مناسب یا بخارشوی کف آشپزخانه را کاملاً تمیز کنید. شستن پرده های آشپزخانه را فراموش نکنید.

نظافت آشپزخانه

تزیین آشپزخانه

بعد از اتمام نظافت آشپزخانه و مرتب کردن آن زمان تزیین و زیبایی فضای آشپزخانه فرا رسیده است. در ابتدا وسایلی که متعلق به آشپزخانه نیستند را خارج کنید. در ادامه می توانید المان های که متناسب با سایر قسمت های خانه هستند به فضای آشپزخانه اضافه کنید و از تمیز و مرتب بودن آن لذت ببرید.

کلام آخر

شاید برای اکثر مردم انجام تمامی مراحل نظافت آشپزخانه کار دشواری به نظر بیاید. کمک گرفتن از متخصصان امر نظافت منزل یعنی بکار گرفتن نیرو از شرکت خدمات نظافتی می تواند پیشنهاد خوبی باشد.

اعتماد و اطمینان شما، اعتبار گروه آب و آفتاب است.