مبل ها را به سه روش مختلف می توان شست. یکی از روش ها استفاده از بخار شوی است که می توانید با این دستگاه پارچه مبل هایتان را کاملاً تمیز و ضد عفونی نمایید. روش دیگر استفاده از محلول آب ولرم و شامپو است. به وسیله یک ابر یا اسفنج به این محلول آغشته کنید. و روکش مبل را با آن تمیز کنید و بلافاصله با یک پارچه خیس دیگر روری مبل را بکشید تا کف ها را از بین ببرید. در انواع روش های مبل شویی باید مراقب باشید چوب مبل ها خیس نشوند زیرا چوب در اثر رطوبت پوسیده می شود و ترک می خورد.

روش های مختلف مبل شویی

شستشوی مبل با دستگاه

مبل شویی توسط یک دستگاه مکانیزه انجام می شود که برای نظافت و شستشوی انواع مبل طراحی و ساخته شده است. از ویژگی های دستگاه شستشوی مبل تولید فوم ( کف) می باشد که با قدرت پاکنندگی بالا باعث شستشوی قدرتمند سطوح می شود و همچنین از نفوذ آب به داخل صندلی جلوگیری می نماید.

شستشوی مبل با بخارشو

یکی از ابزارهای مفید برای مبل شویی بخارشو است. روش استفاده از بخارشو به این ترتیب است که قسمت شامپو را روی مبل قرار دهید و نازل را روی پارچه بکشید و بعد دکمه را فشار دهید تا مواد پاک کننده آزاد شوند. و سپس مانند جاروبرقی کشیدن، روی سطح مبل حرکت دهید تا توزیع شامپو در سطح مبل یکنواخت صورت گیرد.

شستشوی مبل با سرکه

می توانید برای مبل شویی و تمیز کردن مبل از پاک کننده طبیعی و قوی سرکه استفاده کنید. که این ماده به دلیل طبیعی بودن مضرات مواد شوینده صنعتی را ندارد و به پارچه مبلمان شما آسیبی وارد نمی کند. تمیز کردن مبلمان و زمین خانه با سرکه کمک می کند که وسایل تمیزی داشته باشید و هم آسیب کمتری به خود و محیط وارد کنید.

مبل شویی

 

زمان مناسب برای مبل شویی

از نکات بسیار مهم در شستشوی مبلمان دقت به زمان لازم برای خشک شدن مبل هاست. در صورتی که از دستگاه استفاده شده باشد پس از انجام کار مبل ها تا حدود ۹۰ درصد خشک شده اند و یک زمان کوتاه لازم است تا به طور کامل خشک شوند. توجه کنید برای اینکه شستشوی مبل شما به خوبی انجام گیرد لازم است که این کار را به مبل شویی باتجربه  آب و آفتاب بسپارید.

عوامل موثر بر هزینه شستشوی مبل

عوامل متعددی هستند که می توانند روی قیمت شستشویی مبل و همچنین خدمات مبل شویی تاثیر بگذارند. در زیر به این موارد اشاره می کنیم.

اندازه و تعداد قطعات مبل ها

هزینه شستشوی مبل با توجه به تعداد ست مبلمان و نیز پشتی ها و نشیمن های جدا شونده محاسبه می شود. هر چه اندازه مبلمان و قطعات بزرگ تر باشد ماده شوینده بیشتری مورد استفاده قرار می گیرد. و اگر لوازم جانبی بیشتری هم وجود داشته باشد قطعاً هزینه ها بیشتر خواهد شد.

جنس پارچه

روش شستشوی مبل پارچه ای با پارچه های نفیس و خاص به لحاظ حساسیت کمی متفاوت با سایر مبلمان است. و همچنین انواع مبلمان چرمی نیاز به دقت بیشتری برای شستشو دارند. شستشوی برای مبلمان آنتیک و عتیقه با استفاده از شوینده های خارجی انجام می گیرد که تاثیر مستقیم روی قیمت مبل شویی دارد.

لکه گیری مبلمان

راهکارهای لکه بری و روش شستشوی مبل پارچه ای لک شده بسیار متفاوت هستند. انتخاب شیوه شستشو و مواد شوینده مناسب برای پاک کردن لکه های سخت تاثیر مستقیمی بر روی نرخ تمیزکاری دارد.

مبل شویی

قیمت مبل شویی

ممکن است تصور کنید هزینه مبل‌ شویی در منزل کمتر از  قیمت شستشوی مبل با دستگاه  باشد. ولی قبول کنید که شستشوی مبل در منزل به صورت دوره‌ای و سالیانه با استفاده از روش‌های نوین می‌تواند خیلی به صرفه تر از این باشد که بعد از مدت زمان کوتاهی بخواهید مبل خود را رویه کوبی یا تعمیر کنید.

اغلب شرکت های خدماتی نظافتی، هزینه شستشوی مبل را با توجه به محله تنظیم می کنند. علت این امر هزینه ایاب و ذهاب سرویسکار به محل است که موجب تفاوت قیمت و هزینه نهایی خواهد شد.

اعتماد و اطمینان شما، اعتبار گروه آب و آفتاب است.