۱-استفاده کردن از دستکش ظرفشویی خیس جهت تمیز کردن موی حیوانات خانگی:

این روش بسیار راحت و بدون هزینه است که می توانید دستکش تمیز و خیس را روی چیزهایی مثل کاناپه و پرده ها و یا حتی لباسه بکشید و آنها را تمیز کنید.

۲. استفاده از دمپایی لاستیکی یا پلاستیکی برای تمیز کزدن موی حیوان خانگی:

حتی به جای استفاده از دستکش خیس میتوانید از یک دمپایی لاستیکی تمیز برای تمیز کردن  موی حیوانات و نظافت وسایل  استفاده کنید.

۳. استفاده از فیلتر قهوه جهت تمیز کردن راحت و عالی شیشه و آینه:

بدون استفاده از مواد شوینده و شیمیایی، می توانید به راحتی شیشه ها و آینه ها را فقط با یک جاروب و یک صافی قهوه تمیز کرد.

نکات ریز و طلایی خانه داری راحت

۴.استفاده از جوراب برای کشیده نشدن وسایل کوچک به داخل جاروبرقی :

میتوانید با بستن جوراب بر سر لوله جارو برقی از کشیده شدن پول و اشیا کوچک با ارزش به درون جارو برقی جلوگیری کنید.

۵. تمیر کردن راحت ماکروویو با یک فنجان آب و آب لیمو:

مشکل اصلی استفاده از مایکروویو کثیف شدن آن بوده که با انفجارهای غذایی که داخلش اتفاق می افتد به شدت آلوده می شود. اما این مسئله یک راهکار ساده داشته که می توان در یک چشم به هم زدن آن را به طور کامل با یک فنجان آب و عصاره یک نصف لیمو تمیز کرد. برای این کار کافی است مخلوط آب و عصاره لیمو را به مدت ۵ دقیقه در مایکروویو گذاشته تا بخار شود، بعد از آن، داخل مایکروویو به راحتی قابل پاک شدن است.

 ۶.استرلیزه کردن  و از بین بردن آلودگی اسفنج های ظرفشویی با مایکروویو:

اسفنجهای ظرفشویی خود می تواند منبع بزرگی از باکتری و آلودگی باشد که دلیل آن باقی ماند مواد غذایی در ساختار آنهاست که می توان با قرار دادن آنها در مایکرو برای ۲ دقیقه در دمای بالا این آلودگیها را از بین برد.

۷.آماده کردن یک ماده تمیز کننده قوی برای کل منزل:

با مخلوط ۴ قاشق غذاخوری جوش شیرین و ۱ لیتر آب گرم می توانید یک ماده تمیز کننده ارزان و غیر شیمیایی درست کنید و با آن سطوح، کف و هر جای دیگری را تمیز کرده و نظافت منزل را سریع انجام دهید.

۸.استفاده از سرکه در تمیز کردن راحت و سریع  سر دوش  حمام:

یکی از مواد تمیز کننده بسیار مفید و غیر شیمیایی سرکه است. شما می توانید با قرار دادن سردوش حمام در خلوطی از آب جوش و سرکه ، آن را به راحتی تمیز کنید و گرفتگی روزنه های آن برطرف شود.

ترفندهای بینظیر و راحت در خانه داری 

۹.از بین بردن لکه و اثر انگشت از روی استیل با استفاده از روغن بچه:

برای تمیز کردن کاپوت ماشین و هر وسیله دیگر ساخته شده از استیل ضد زنگ می توانید از یک تکه پارچه آغشته با روغن بچه استفاده کنید و تمامی لکه ها را پاک کنید.

 ۱۰.استفاده از مسواک نظافت منزل:

 از مسواکهای کهنه غیر قابل استفاده می توان به عنوان برس های کوچک در نظافت جاهای مختلف خانه که جارو برقی به آنها دسترسی ندارد مانند دستشویی و روشویی و .. استفاده کرد. فقط قبل از استفاده، آن را در آب جوش بگذارید تا بار میکروبی آن از بین برود.

۱۱.بهترین نکات نظافت منزل، استفاده مواد معطر برای رهایی از بوی بد سطل زباله :

همیشه بوی بد سطل زباله موجب آزار می شود به خصوص در زمان خالی کردن آن. شما می توانید با قرار دادن مواد معطر ورقه های خشک کن لباس و یا مواد دیگر در سطل زباله به همراه یک کیسه، تا حد زیادی مانع از بوی بد سطل شوید.

۱۲.درمان بوی بد کفش با استفاده از جوش شیرین:

واقعا جوش شیرین یک ماده­ فوق العاده در امور نظافت است. در اینجا هم ، می توان با ریختن مقداری جوش شیرین درون کفش، خیلی راحت از شر بوی بد آن راحت شوید.

۱۳.راحت شدن از  بوهایی که دوست ندارید:

وقتی بوهای خاصی مثل بوی بعضی غذاها را دوست ندارید میتواند با آماده کردن مخلوطی از سرکه سفید و آب و اسپری کردن آن در محیط خانه، یک عطر طبیعی ایجاد کنید و بوهای ازار دهنده را دیگر احساس نکنید. این راهکاربرای افراد دارای آلرژی هم بسیار مناسب است.

۱۴- رفع گرفتگی لوله با جوش شیرین و سرکه :

باز کاربردی دیگر از سرکه و جوش شیرین، این بار در رفع گرفتگی لوله به هر دلیلی مثل موی سر و یا مواد غذایی.

بدین منظور، به مقدار یک نسبت جوش شیرین و سپس سرکه بر روی آن ریخته و با یک پارچه مرطوب دم لوله را بپوشانید و بعد از گذشت ۵ دقیقه مقداری آب گرم بریزید تا بطور کامل پاک شود.

لوله بازکنی با مواد طبیعی

۱۵- استفاده از خمیردندان در تمیز کردن کفش های سفید :

قبلا هم از قدرت خمیر دندان در تمیز کردن لکه ها گفته بودیم، که در کاربردی دیگر می توان از آنها در تمیز کردن کفش های سفید اسپورت که سریع کدر  و کثیف می شوند، استفاده کرد و با مالیدن خمیر دندان بر روی آنها و تیکه کشیدن مثل روز اول درخشان شوند.