خانه تکانی یکی از بزرگ ترین رویدادهای نظافتی که در فرهنگ ایرانیان وجود دارد. با این تفکر که نماد ریختن زشتی ها و پلشتی ها و جایگزین کردن آن ها با زیبایی و پاکیزگی است. با خواندن این کلمه به یاد روزهای آخر سال می افتید که پر از شور و نشاط و هیجان برای اتمام کار های نیمه تمام دارید و اینکه سنت دیرینه خانه تکانی را باید انجام بدهید. با وجود همه ی مشغله های کاری باز هم کارهای زیادی وجود دارد که برای تمیز و نظافت منزل لازم است که انجام دهید.

چه زمانی برای خانه تکانی مناسب است؟

به طور معمول اسفند ماه یک حال و هوای دیگه ای دارد و زمان خوبی برای شروع امر تمیزی و پاکیزگی می باشد. البته که زمان خانه تکانی بسته به مساحت خانه، وسایلی که دارید و میزان تمیزی خانه می تواند متفاوت باشد. این نکته را در نظر بگیرید که برای تمیزی بخش‌های مختلف خانه، می‌توانید به صورت آهسته و پیوسته دست به کار شوید تا فشرده بودن کارها، شما رو خسته نکند.

خانه تکانی

نظافت منزل برای شب عید را از کجا شروع کنیم؟

قطعاً با برنامه ریزی برای خانه تکانی نتیجه بهتر و سریع تری می توانید بگیرید. در برنامه ریزی که انجام می دهید باید حواستان به تمام نکات ریز نظافت منزل از گردگیری گوشه و کنار تا تمیزی کمدها و اجاق گاز باشد. به این ترتیب می توانید مشخص کنید کدام یک از بخش های خانه برای شروع کار برایتان اولویت دارد.

خانه تکانی اتاق خواب ها

در ابتدا کمد لباس ها را تمیز کنید و لباس های که استفاده نمی کنید را جدا قرار دهید و آن های که لازم است شسته شوند را داخل سبد بگذارید. مرحله بعد شستن پرده ها و شیشه و پنجره اتاق خواب است. پرده ها را باز کرده و داخل ماشین لباسشویی بگذارید تا شسته شده و تمیز شوند. در این زمان به سراغ  پنجره و شیشه ها بروید برای تمیز کردن پنجره‌ها ابتدا باید با یک دستمال خیس دور تا دور پنجره‌ها را به خوبی تمیز کنید و بعد به سراغ تمیز کردن شیشه‌ها بروید.

خانه تکانی

خانه تکانی آشپزخانه

حتماً می دانید که سخت ترین بخش خانه تکانی مربوط به آشپزخانه می باشد. اما نگران نباشید  با کمک گرفتن از شرکت خدماتی آب و آفتاب می توانید به راحتی و بدون دغدغه کارهای نظافت منزل را انجام دهید.
برای شروع کار در آشپزخانه بهتر است از کابینت ها دست بکار شوید با یک دستمال نم دار یا با مواد چند منظوره و شوینده مناسب کابینت ها را یک به یک خالی کنید و تمیز نمایید. مرحله بعد تمیز کردن یخچال و فریزر است به طوری که طبقه ها و سینی ها شیشه ای داخل یخچال را با آب گرم و مایع تمیز کننده شستشو دهید. قبل از اینکه سینی های شیشه ای یخچال را در آب گرم بگذارید لازم است صبر کنید تا به دمای اتاق برسند.

خانه تکانی

خانه تکانی سالن پذیرایی

در این مرحله اولین قدم تمیز کردن دیوار ها است که با یک اسفنج و مواد شوینده مناسب به خوبی تمیز می شود. سپس به سراغ نظافت پنجره و شیشه بروید دقیقاً مانند مراحل اتاق خواب که در بالا گفته شد. آخرین مرحله از کارهای خانه تکانی شستن فرش ها می باشد در صورتی که فرش های شما احتیاج به شستشو دارد بهتر است که آن ها را به قالیشویی تحویل دهید.

خانه تکانی با همراهی آب و آفتاب

بسیاری از افراد فرصت کافی برای انجام امور خانه تکانی ندارند یا این کار به نظرشان سخت و دشوار می آید. با انتخاب شرکت نظافتی آب و آفتاب و استفاده از نیروهای متخصص و ماهر در این خصوص برای انجام خدمات نظافت منزل، نظافت پنجره و شیشه و مبل شویی می توانید منزلی تمیز و پاکیزه برای شب عید داشته باشید.

اعتماد و اطمینان شما، اعتبار گروه آب و آفتاب است.