گفته می‌شود می‌توان برای تمیز کردن صفحه‌نمایش برخی از موبایل‌ها از دستمال‌های ضدعفونی‌کننده استفاده کرد، اما بعضی از مواد شیمیایی موجود در بازار برای بیشتر تلفن‌های همراه خطرناک هستند و باید از آن‌ها پرهیز کرد. همان‌طور که حتماً تاکنون متوجه شده‌اید ویروس کشنده‌ی «کرونای جدید» که به «کووید ۱۹» مشهور است می‌تواند روی برخی از سطوح تا ۹ روز باقی بماند. موبایل یکی از این سطوح است که ویروس کرونا بیشتر از یک هفته روی آن باقی می‌ماند و می‌تواند ناقل بیماری باشد.

انسان‌های امروزی به‌شدت به موبایل‌های خود وابسته هستند و این وسیله دیجیتالی، دائماً باپوست صورت و دست افراد در تماس است. یعنی اگر ویروس کووید ۱۹ روی آن باشد، احتمال خطر زیادی برای فرد به دنبال خواهد داشت. همان‌طور که تمامی کارشناسان در سراسر جهان توصیه می‌کنند، شما باید دائماً دست‌های خود را برای حداقل ۲۰ ثانیه با آب و صابون بشویید تا ویروس کرونا از بین برود. اما اگر دست‌ها را بشویید و دوباره همان موبایل آلوده را به دست بگیرید، در عمل یعنی هیچ کاری نکرده‌اید.

اما خوشبختانه شستن، تمیز کردن و ضدعفونی کردن دستگاه‌های الکترونیک بسیار آسان‌تر از شستن دست‌ها در این روزهاست. به‌طور مثال، در هفته گذشته کمپانی اپل اعلام کرد که کاربران آیفون می‌توانند با پدهای الکلی موبایل خود را ضدعفونی کنند و نگران آسیب دیدن صفحه‌نمایش موبایلشان نباشند.

چگونه اثرانگشت را از روی نمایشگر موبایل پاک کنیم؟

چربی‌های اثرانگشت تقریباً همیشه روی صفحه‌نمایش موبایل‌ها هستند و نمی‌توان به‌راحتی از دستشان خلاص شد. به این خاطر که شما هر بار موبایل را استفاده کنید، لکه‌های چربی انگشت‌هایتان روی آن می‌ماند. اما این لکه‌ها گاهی واقعاً آزاردهنده هستند زیرا وضوح نمایشگر را خراب می‌کنند. ایمن‌ترین روش برای تمیز کردن نمایشگر موبایل و از بین بردن اثرانگشت، استفاده از یکپارچه میکروفایبری است.

وقتی صفحه گوشی خیلی کثیف و چرب می‌شود، فقط کافیست یکپارچه میکروفایبری را باکمی آب مرطوب کنید و سپس آن را روی سطح نمایشگر بکشید. البته حواستان باشد که پارچه خیس نباشد و آب اضافی نداشته باشد زیرا می‌تواند سبب آسیب دیدن نمایشگر موبایل شود. از این روش برای پاک کردن بدنه‌ی موبایل و قاب پشتی آن‌هم می‌توانید کمک بگیرید.

آموزش عکاسی با موبایل ⭐ | آموزش جامع عکاسی با موبایل - مجله نورنگار

چگونه مواد آرایشی را از سطح صفحه‌نمایش موبایل پاک کنیم؟

اگر خانم هستید و آرایش زیادی دارید، وقتی موبایل را در کنار گوش خود می‌گیرید همه کرم‌ها و دیگر مواد آرایشی به سطح نمایشگر موبایل می‌چسبند. خانم‌ها عموماً از پدهای پاک‌کننده‌ی آرایش برای تمیز کردن صورت خود استفاده می‌کنند اما توصیه می‌کنیم هرگز از این پدها برای پاک کردن لکه‌ی مواد آرایشی روی موبایل استفاده نکنید. مواد شیمیایی موجود در این دستمال‌ها به سطح نمایشگر موبایل آسیب وارد می‌کنند.

در عوض از پدهای مخصوص نمایشگر موبایل کمک بگیرید. یا از دستمال‌های مرطوب بدون الکل، کلر، آمونیاک یا فسفات استفاده کنید. همه این مواد شیمیایی برای صفحه‌نمایش وسایل الکترونیک خطرناک هستند. حتی می‌توانید از یک دستمال میکروفایبری هم برای این کار استفاده کنید.

وقتی در بیرون از خانه هستید و به دستگیره‌های درب در مکان‌های عمومی دست می‌زنید و بعدش موبایل را به دست می‌گیرید، احتمالاً این هراس رادارید که فوراً گوشی خود را با الکل یا پد الکلی ضدعفونی کنید تا مشکلی برایتان پیش نیاید. اما توصیه ما این است که این کار را نکنید! الکل لایه پوششیِ اولئوفوبیک که خاصیت ضد چربی دارد و پوشش ضدآب روی صفحه‌نمایش موبایل را از بین می‌برد و درنتیجه به سطح نمایشگر آسیب وارد می‌کند. همچنین برای پورت‌های موبایل هم خطر دارد.

اعتماد و اطمینان شما، اعتبار گروه آب و آفتاب است.