شاید یکی از آرزوهای شما هم این باشه که همیشه خونه‌تون تمیز باشه و هیچ‌وقت به نظافت منزل نیازی نداشته باشید. این آرزو فقط با یک روش برآورده می‌شه و اون اینه که از خدمات نظافت منزل و نظافتچی استفاده کنید. اما اگر خواستید خودتون خونه‌تون رو تمیز کنید، ما رازهایی رو براتون فاش می‌کنیم که با اون‌ها تا حدودی می‌تونید به این آرزوی بزرگ برسید؛ اگر شما خانه‌دار هستید یا یک نظافتچی حرفه‌ای یا حتی یک ‌صاحب‌خونه‌ی پرمشغله، باید بدونید که چطور می‌شه از پس نظافت منزل بر اومد.

شوینده‌های چندکاره رو فراموش نکنید!

احتمالا شما هم در کابینت‌های خونه‌تون کلی مواد شیمیایی پاک‌کننده دارید که تقریبا هیچ‌وقت ازشون استفاده نمی‌کنید! موادی که موقع خریدن‌شون، فروشنده تمام سعی‌شو می‌کنه که اون‌ها رو بهتون بفروشه و شما هم خام می‌شید و اون‌ها رو می‌خرید به این امید که نظافت منزل براتون راحت‌تر بشه! اما حقیقت اینه که به جز یکی دو تا از اون‌ها هیچ‌کدوم‌شون به هیچ درد دیگه‌ای نمی‌خورند؛ مواد شوینده‌ای که شما واقعا بهشون نیاز دارید، یک ضدعفونی‌کننده‌ی چندکاره که شیشه رو هم تمیز کنه، یک ضدعفونی‌کننده‌ی حمام و یک شوینده‌ی کف که برای چوب و کاشی مناسب باشه، هستند.

وسایل نظافت مناسب رو بشناسید!

دقیقا مساله‌ای که در بالا راجع‌به شوینده‌های بلا استفاده گفتیم، در مورد وسایل تمیزکاری هم صدق می‌کنند. اصلا اگر خودتون رو در این ابزارهای تخصصی غرق کنید، احساس کلافگی و سردرگمی زیادی خواهید داشت. شما می‌تونید با استفاده از چند پارچه‌ی میکروفیبر باکیفیت، تعدادی اسفنج، یک برس تمیزکاری، کاردک پلاستیکی، یک جاروبرقی که بتونه سطوح سفت و فرش‌ها رو تمیز کنه، یک گردگیر میکروفیبر و یک تی میکروفیبر نظافت منزل رو به بهترین شکل ممکن انجام بدید.

حتما از مسواک‌های تمیزکننده استفاده کنید!

مشکل بتونید ابزاری پیدا کنید که از این وسیله تمیزکننده چندکاره بهتر باشه. این مورد رو به وسایل مورد نیاز خود اضافه کنید. یک مسواک یا برس تمیزکننده به شما کمک می‌کنه سخت‌ترین جرم‌ها رو از غیرقابل دسترس‌ترین گوشه‌ها پاک‌کنید. همچنین با استفاده از یک مسواک می‌تونید منافذ رو به راحتی تمیز کنید.

یک سبد نظافت طراحی کنید!

زمانی که وسایل مورد نیازتون رو آماده کردید، برای سازمان‌دهی اون‌ها یک سبد کوچک حمام ارزون‌قیمت بخرید و اون رو با وسایل ضروری خود پر کنید، بنابراین می‌تونید به راحتی سبد رو برداشته و به هر اتاقی برید و اون‌جا رو تمیز کنید. با گشتن برای وسایل مختلف در اطراف خونه، زمان‌تون رو هدر ندید. یکی از بزرگ‌ترین تفاوت‌ها بین روش نظافت منزل افراد حرفه‌ای و مردم عادی همین مساله‌ست.

 

اعتماد و اطمینان شما، اعتبار گروه آب و آفتاب است.