خیلی مهمه که زمانی که تصمیم به خونه تکونی می‌گیرید، از نقطه ای شروع کنید که نیاز به دوباره کاری نباشه. اینکار به شما کمک زیادی می‌کنه که کار رو سریع‌تر انجام بدید. اما از کجا شروع کنید؟

 

ترفندهای تمیز کردن خانه و برق انداختن لوازم خانه | نظافت هوم سرویز

 

  • توصیه ما اینکه که از مکان‌هایی شروع کنید که رفت و آمد کمتری به اونها دارید. مثلا اگر فقط برای خواب به اتاق خواب سر می‌زنید، می‌تونید تمیز کردن اتاق خواب رو در اولویت قرار بدید، چرا که تا اتمام تمیز کردن خانه این اتاق با احتمال کمی، دوباره کثیف خواهد شد.
  • سعی کنید، مکان‌هایی مانند حمام و دستشویی رو در مرحله آخر قرار بدید. چرا که تا آخرین روز قبل از شروع سال جدید، از این مکان‌ها استفاده می‌کنیم.
  • تمیز کردن آشپزخانه، یکی از سخت ترین بخش‌هاست و زمان زیادی خواهد برد. اگر فقط یک آخر هفته به تمیزی خونه اختصاص می‌دید، ما پیشنهاد می‌کنیم، حداقل نیمی از زمان‌تون رو به این کار اختصاص بدید (البته هر چه آشپزخونه کوچیک‌تر باشه، در زمان تمیز کردن، وقت کمتری ازتون خواهد گرفت).

13 عادت بد در تمیز کردن خانه که باید کنار بگذارید | دیجی‌کالا مگ

برای خانه تکانی سریع، تیم حرفه ای تشکیل دهید

از قدیم گفتن یک دست صدا نداره! کار وقت گیر خونه تکونی به کمک اعضای خونه، در مدت زمان کمتر، با حس شادابی و با انرژی بیشتری قابل انجام هست.

حتی اگه فرزند کوچیک توی خونه دارید، از او هم بخواید، وسایل خودش رو به سبک خودش مرتب کنه و یا در کارهایی که خطری براش نداره، شما رو یاری بده. اینکار به او حس اعتماد به نفس بیشتری هم خواهد داد.

دو نکته در خانه تکانی رو فراموش نکنید

دستمال کمر معجزه می‌کنه: حتما در زمان خانه تکانی، دستمال و یا شالی به کمرتون ببندید تا در خم شدن و ایستادن‌های طولانی، مهره ها و یا عضلات کمری تون دچار مشکل نشه. این دستمال‌ها مثل دستمال قدرت شخصیت کارتونی انیمیشن میتی کمان، نقش بسزایی در حفاظت از کمر ایفا می‌کنند.

شستشوی شیشه رو با دستمال‌های یزدی انجام بدید: از قدیم، برای شستن شیشه، از روزنامه استفاده می‌کردند، اما این کاغذها پرزهایی رو روی شیشه به جا میگذارن. اما دستمال هایی که به دستمال‌های یزدی معروف هستند، قدرت تمیزی و جذب بسیار بالایی دارند و سرعت شیشه شویی رو به مراتب بیشتر می‌کنند.

تلاش کنید در تمیز کردن خانه، خلاقیت به خرج بدید:

برای مثال، اگه تی زمین شوی ندارید، می‌تونید به کمک پارچه، و یک چوب و یا لوله بلند، خودتون اون رو تهیه کنید.

دکوراسیون خونه رو به شکل‌ متفاوتی بچینید. برای مثال، حتی عوض کردن جای گلدان‌ها، می‌تونه تاثیر خیلی خوبی روی روحیه و فضای خونه داشته باشه و شما رو برای ادامه کار ترغیب خواهد کرد.

 

اعتماد و اطمینان شما، اعتبار گروه آب و آفتاب است.