داشتن بالکن به دلیل فراهم آوردن امکانات ویژه نظیر برخورداری از هوای تازه، داشتن باربیکیو و … بسیار سودمند است. شما همچنین می توانید بالکن خود را به یک مکان آرامش بخش تبدیل کنید و ساعاتی از روز را در آنجا سپری کنید. در کنار مزایای گفته شده، تمیز کردن بالکن چون به طور مستقیم در معرض هوای آزاد است شما را با چالش های گوناگون مواجه می کند. برای نظافت بالکن نکاتی وجود دارد که درصورت رعایت آن ها بهترین نتیجه را خواهید گرفت. ما در این مقاله قصد داریم به ۶ مورد از این نکات اشاره کنیم.

 بالکن را از وسایلی که در حین تمیز کاری برای شما دردسر ایجاد می کند خالی کنید 

اولین قدم برای تمیز کردن بالکن، خالی کردن فضای داخلی آن است، اگر نیاز دارید وسایلی را در داخل خانه بیاورید، ابتدا در خارج از خانه آنها را با یک پارچه مرطوب تمیز کنید سپس با یک تکه پلاستیک روی آن ها را بپوشانید تا فرش های شما کثیف نشود.

پوشاندن دید بالکن و حفظ حریم خصوصی با چند راهکار ساده

نظافت منزل از جمله کارهایی است که دشوار به نظر می آید. برای سهل کردن این امر می توانید از نیروهای ماهر و باتجربه شرکت نظافتی آب و آفتاب استفاده کنید تا محیطی تمیز و مرتب داشته باشد .

گرد و غبار ها را پاک کنید 

ابتدا به کمک یک جارو یا طی گرد و غبار و زباله ها را پاک کنید سپس به کمک یک پارچه ی مرطوب روی سطوح مختلف را بکشید.
همیشه هنگام تمیز کردن از روش بالا به پایین استفاده کنید یعنی تمیز کردن را از قسمت های مرتفع آغاز کنید که گرد و غبار آن به کف زمین برسد در نهایت در مرحله ی آخر کف زمین را تمیز کنید.

90 مدل جدید طراحی تراس و بالکن - مجله دکونیوز

برای اعزام نظافتچی با شرکت آب و آفتاب تماس بگیرید. نظافتچی‌های شرکت آب و آفتاب برای کارهای تخصصی نظافت آموزش دیده‌اند و نظافت منزل شما را به درستی انجام می‌دهند!

در صورت امکان بالکن خود را با آب بشویید 

استفاده از شیلنگ و واشر های پر قدرت روشی ایده آل برای از بین بردن گرد و غبار است اما اگر همسایه ی شما درست در طبقه ی زیرین شما زندگی می کند حتما از انجام این کار صرف نظر کنید. در هنگام شستشو دقت کنید که آب نباید با سطوح سیمانی برخورد داشته باشد.
در صورت نیاز از مواد شوینده استفاده کنید
برای تمیز کردن لکه هایی که با آب خالی از بین نمیروند مانند چربی ها بهتر است از مواد شوینده استفاده کنید. برای خشک کردن سطح، شما می توانید از حوله های قدیمی استفاده کنید.

دکوراسیون بالکن و تراس

 باربیکیو را تمیز کنید 

برای زدودن چربی از باربیکیو، از جوش شیرین استفاده کنید. قسمت های مختلف باربیکیو را آغشته به محلول جوش شیرین و آب کنید و بگذارید حداقل ۲۴ ساعت همانگونه بماند تا اثرات چربی کاملا از بین برود.

دکوراسیون تراس و بالکن کوچک و بزرگ آپارتمان [مدرن و ایرانی] - بساز و بچین

 پنجره ها را تمیز کنید 

پنجره های بزرگ شیشه ای را می توان با مخلوطی از سرکه و آب یا شیشه پاک کن تمیز کرد. بهترین روش برای پاک کردن پنجره ها استفاده از روش s  است. در این روش برای پاک کردن شیشه، پارچه ی مخصوص را به شکل حرف s روی شیشه تکان می دهید.

دکوراسیون بالکن و تأثیر آن در زیبایی شهر - مجله مد و فشن، لباس و سبک زندگی بانی مگ

داشتن یک بالکن تمیز و زیبا علاوه بر ایجاد امکانات ویژه برای اعضای خانواده، باعث بهبود فضای شهر نیز می شود. برای زیبا تر نشان دادن بالکن خود، می توانید آن را به شکل جذاب رنگ آمیزی کنید و در تزیین آن از گل و گیاه مورد علاقه ی خود استفاده کنید.

اعتماد و اطمینان شما، اعتبار گروه آب و آفتاب است.